Spotkanie PLUG - 27.X.1999


Co się działo ciekawego? Przede wszystkim po raz pierwszy w tym roku (akademickim) przybyła tak liczna publika - o ile na poprzednich dwóch spotkaniach sala świeciła pustkami, o tyle tym razem zabrakło miejsc.
Ja (Sebastian) opowiedziałem m.in:

Oprócz tego Jarek Sygitowicz (GWIDo), jeden z twórców serwisu linux.news.pl opowiedział o planach dot. tegoż serwisu, oraz o kłopotach z nim związanymi - m.in. o małej liczbie osób zgłaszającej nowe informacje (jeśli możesz - pomóż w tworzeniu serwisu i zaczytane/zaszłyszane newsy podsyłaj na adres lista@linux.news.pl), o kłopotach z domeną (news.pl jest domeną wykupioną przez jakąś firmę, która (firma) niewykluczone że w pewnym momencie zacznie się domagać z tego powodu jakichś wymiernych korzyści).
Też o tym, jak ma wyglądać już niedługo LinuxNews z nowym wystrojem - przy okazji pojawiło się zapotrzebowanie na osoby, które mogłyby pomóc przy pisaniu software'u do obsługi serwisu.
Oprócz tego było kilka propozycji dot. tematów następnych spotkań (m.in. Emil Stępniewski wspominał coś o prezentacji QCADa), padały pytania z sali...
Jak zwykle nie obyło się bez pewnych niedomówień, nieścisłości, pomyłek itp. Więc tytułem uzupełnienia dla osób które były na spotkaniu: To tyle co mi się na razie przypomniało. Aha, jeden drobny zgrzyt - po spotkaniu wszyscy szybciutko rozeszli się do domów, a przyniesione krzesełka zostały, musieliśmy je sami odnosić na właściwe miejsce... Mam nadzieję, że sytuacja się nie będzie powtarzać.

Podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli przy organizacji spotkania. Zapraszamy za tydzień :)

Sebastian Zagrodzki