Spotkanie PLUG - 08.XII.1999


Tym razem spotkanie nie było tak planowe i tak dobrze przeprowadzone jak powinno być... I niestety głównie z mojej winy, za co przepraszam. Do wykładu przygotowywałem się dosłownie w ostatniej chwili, a że na CVSie się specjalnie nie znam, to i bez należytego przygotowania nie byłem w stanie na wszystkie pytania odpowiedzieć...

No właśnie: opowiadałem o tym co to jest CVS, z czym to się je i jak w podstawowym zakresie tego czegoś używać. Swoje wystąpienie oparłem przede wszystkim na materiałach dot. CVSa udostępnionych na stronie PLD: wprowadzenie do CVSa(autorzy: Jacek Jankowski, Marcin Kowalczyk, Tomasz Krysiński), oraz CVS-FAQ(Tomasz Kłoczko i Sergiusz Pawłowicz).

Padło pytanie, w jaki sposób otrzymać listę modułów dostępnych do ściągnięcia z repozytorium: doszedłem tylko do takiego rozwiązania, że należy ściągnąć katalog CVSROOT (który obowiązkowo znajduje się w każdym repo) i w nim w pliku modules są wymienione wszystkie projekty trzymane na serwerze oraz katalogi, w których leżą te projekty.

To jedno pytanie zapamiętałem, ale zdaje się że były jeszcze inne, na które nie odpowiedziałem: bardzo proszę mi przypomnieć, co jeszcze miałem sprawdzić.

Za tydzień znowu nie bardzo wiadomo, kto będzie prowadził spotkanie, postaram się zaprosić kogoś kto mimo wszystko opowie nam o tworzeniu pakietów dla Debiana, aczkolwiek nie wiem jak to wyjdzie...

Sebastian Zagrodzki